Rize 26°C
Yağmurlu
Rize
26°C
Yağmurlu
Cts 26°C
Paz 29°C
Pts 27°C
Sal 24°C
Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Salih Aydın, Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) tarafından düzenlenen güreş müsabakalarının finalinde Macar rakibini yenerek altın madalya kazandı.
21-30 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’da yapılan Üniversiteler Dünya Kupası Dövüş Sporları müsabakalarında grekoromen 82 kilogramda yarı finalde Ukraynalı rakibi Ivan Chmyr ‘ı yenen Salih Aydın, finalde ise Moric Kısmonı ile karşı karşıya geldi. Salih Aydın, Macar rakibini de yenerek altın madalya kazandı.
Ülkemize ve üniversitemize büyük gurur yaşatan öğrencimiz Salih Aydın’ı kutluyoruz.